KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknink 8772624
*
nr 877 2624
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:42:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 14:22:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs mer om Evert Duhán
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknink djur djurmotiv evert duhán svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åsna åsnor
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs mer om Evert Duhán
nr 877 2624
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 14:22:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.Läs mer om Evert Duhán
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknink djur djurmotiv evert duhán svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åsna åsnor
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22